Az injektálás előtt az építményt, illetve a meglévő szigeteléseket vizsgálni kell.
Az injektálás folyamán az épület talajjal érintkező elemeinek szerkezetébe (téglafal, beton, zsalukő, stb.) vízzáró képességet növelő vegyi anyagot juttatunk. Az injektáló anyagok bejuttatása növeli az adott építmény szerkezetének vízzáróságát.
A talajban lévő vízszigetelés feladata a belsőtér és az épületszerkezetek együttes védelme a nedvesség és a víz káros hatásaival szemben= injektálás
Az injektálás során az injektálócsonkokon keresztül addig pumpáljuk az injektáló anyagot a falszerkezetbe, amíg az a következő csonkban meg nem jelenik és így az adott falszakasz vízzáróvá nem válik.
A talajjal érintkező falak utólagos szigetelésekor a szerkezetet 30-40 cm raszterban kialakitott, falvastagság kétharmadáig fúrt furatsoron keresztül kerül telítésre, és ezáltal maga a határolófal válik vízzáróvá!
Szigetelő réteg az építményt határoló talajban is kialakítható. Pincék esetében külső határoló talaj megbontása nélkül a belső oldalról injektálással megbízható víznyomás elleni szigetelő réteg alakítható ki. A teljes falszerkezeten átmenő injektáló furatok készülnek, majd a szigetelő anyagot
A falazat pórusszerkezetéből adódó kapilláris vízáramlás az esetleges káros nedvesedési folyamatok megakadályozására vízszintes vízzár szükséges.
Az injektálás sikeres és megbízható módszer, mivel az injektáló anyagot nagy nyomással juttatja be a szerkezetbe, ezáltal a fal teljes keresztmetszetében el tud telítődni.